Informacje prasowe

PTPiREE obchodzi XXV-lecie i publikuje raport o polskiej energetyce przesyłowej i dystrybucyjnej

Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej podsumowuje ćwierćwiecze swojej działalności publikując raport przedstawiający najważniejsze zmiany i trendy ostatnich dwóch i pół dekady rozwoju polskiego rynku energetycznego. W dokumencie, który został zaprezentowany podczas Uroczystości Jubileuszowej z okazji XXV-lecia PTPiREE w Warszawie, przeanalizowane zostały również największe osiągnięcia członków Towarzystwa – operatora systemu przesyłowego i operatorów systemów dystrybucyjnych. 

data: 09 października 2015 r.

czytaj dalej

 

Konkurs PTPiREE „Samorząd Przyjazny Energii” rozstrzygnięty

Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej ogłosiło zwycięzców konkursu „Samorząd Przyjazny Energii”. Na podstawie otrzymanych zgłoszeń Kapituła konkursu wybrała sześć jednostek samorządu terytorialnego, których codzienne działania, inicjatywy i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii zostały najwyżej ocenione. Wręczenie nagród odbędzie się już 7 października podczas Uroczystości Jubileuszowej z okazji XXV-lecia PTPiREE w Warszawie.

data: 24 września 2015 r.

czytaj dalej

 

Granty inwestycyjne w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii” do zdobycia już tylko do 31 sierpnia

Bezpłatny konkurs „Samorząd Przyjazny Energii”, w którym do wygrania są granty inwestycyjne w wysokości 15 tysięcy złotych, wchodzi w finalną fazę. Organizator konkursu, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na zgłoszenia od jednostek samorządu terytorialnego reprezentowanych przez wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz, w przypadku Warszawy, także przez poszczególne dzielnice miasta, czeka jeszcze tylko do 31 sierpnia. 

data: 25 sierpnia 2015 r.

czytaj dalej

 

„Polska. Z energią działa lepiej.” Trwa kampania edukacyjna o rynku energii elektrycznej.

Kampanię prowadzoną przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej objął patronatem honorowym Minister Gospodarki, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki i Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. W ramach projektu PTPiREE nagrodzi także samorządy wspierające niezawodność i bezpieczeństwo energetyczne na poziomie lokalnym.

data: 16 lipca 2015 r.

czytaj dalej

 

Z energią lepiej. Zgłoszenia do konkursu „Samorząd Przyjazny Energii” tylko do 10 lipca

Trwa konkurs „Samorząd Przyjazny Energii” organizowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Udział w konkursie jest bezpłatny, a swoje zgłoszenia do 10 lipca mogą przesyłać jednostki samorządu terytorialnego reprezentowane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz, w przypadku Warszawy, także przez poszczególne dzielnice miasta.

data: 15 czerwca 2015 r.

czytaj dalej

 

Nowe regulacje OZE a niezawodność dostaw energii tematem przewodnim konferencji PTPiREE

V konferencja „Przyłączanie i współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym” zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej była poświęcona wpływowi nowych rozwiązań legislacyjnych na niezawodność i bezpieczeństwo sieci elektroenergetycznych.

data: 20 maja 2015 r.

czytaj dalej

 

Przyszłość oświetlenia przestrzeni publicznych i konkurs dla samorządowców głównymi tematami jubileuszowej konferencji PTPiREE

Uczestnicy konferencji „Oświetlenie dróg i miejsc publicznych” organizowanej już po raz dziesiąty przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej dyskutowali o perspektywach wykorzystania inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Podczas konferencji PTPiREE ogłosiło konkurs „Samorząd Przyjazny Energii”, w którym nagrodzi działania wspierające inwestycje prorozwojowe.

data: 6 maja 2015 r.

czytaj dalej