Najnowsze wiadomości

 • 2015.10.9 |
  PTPiREE obchodzi XXV-lecie i publikuje raport o polskiej energetyce przesyłowej i dystrybucyjnej

  Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej podsumowuje ćwierćwiecze swojej działalności publikując raport przedstawiający najważniejsze zmiany i trendy ostatnich dwóch i pół dekady rozwoju polskiego rynku energetycznego. W dokumencie, który został zaprezentowany podczas Uroczystości Jubileuszowej z okazji XXV-lecia PTPiREE w Warszawie, przeanalizowane zostały również największe osiągnięcia członków Towarzystwa – operatora systemu przesyłowego i operatorów systemów dystrybucyjnych.

 • 2015.10.7 | Energetyka
  Uroczystość Jubileuszowa XXV-lecia PTPiREE

  7 października w Warszawie odbyła się Uroczystość Jubileuszowa XXV-lecia Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. W obchodach ćwierćwiecza działalności PTPiREE udział wzięli m.in. Jerzy Witold Pietrewicz, sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki, Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, prezesi zarządów największych spółek operatorskich w Polsce i reprezentanci sześciu jednostek samorządu terytorialnego nagrodzonych w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii”.

 • 2015.09.24 |
  Konkurs PTPiREE „Samorząd Przyjazny Energii” rozstrzygnięty

  Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej ogłosiło zwycięzców konkursu „Samorząd Przyjazny Energii”. Na podstawie otrzymanych zgłoszeń Kapituła konkursu wybrała sześć jednostek samorządu terytorialnego, których codzienne działania, inicjatywy i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii zostały najwyżej ocenione. Wręczenie nagród odbędzie się już 7 października podczas Uroczystości Jubileuszowej z okazji XXV-lecia PTPiREE w Warszawie.

 • 2015.09.21 | Energetyka Ochrona środowiska Technologia Dystrybucja
  Wyniki konkursu „Samorząd Przyjazny Energii”

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii”, realizowanym w ramach kampanii edukacyjnej PTPiREE „Polska. Z energią działa lepiej.”, przy wsparciu: Enea Operator, ENERGA-OPERATOR, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator, TAURON Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

 • 2015.08.25 |
  Granty inwestycyjne w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii” do zdobycia już tylko do 31 sierpnia

  Bezpłatny konkurs „Samorząd Przyjazny Energii”, w którym do wygrania są granty inwestycyjne w wysokości 15 tysięcy złotych, wchodzi w finalną fazę. Organizator konkursu, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na zgłoszenia od jednostek samorządu terytorialnego reprezentowanych przez wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz, w przypadku Warszawy, także przez poszczególne dzielnice miasta, czeka jeszcze tylko do 31 sierpnia.

 • 2015.07.16 |
  „Polska. Z energią działa lepiej.” Trwa kampania edukacyjna o rynku energii elektrycznej.

  Kampanię prowadzoną przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej objął patronatem honorowym Minister Gospodarki, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki i Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. W ramach projektu PTPiREE nagrodzi także samorządy wspierające niezawodność i bezpieczeństwo energetyczne na poziomie lokalnym.